Dziś jest: niedziela, 29-03-2020
Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
46-060 Prószków, ul. Zamkowa 8
Telefon: 77 464 80 92
Fax: 77 464 80 68

Aktualności

W dniu 06.12.2018 r.  podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Prószkowie odwiedził Mikołaj.

Była super zabawa.

 

 

Na scenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu stanęły nasze "Amazonki" by w pięknym stylu wygrać Festiwal Polskiej Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych, organizowany przez Stowarzyszenie Ambasada Sukcesu. 
Impreza odbyła się z okazji przypadającego w dniu 3 grudnia Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Festiwal był świetną okazją do spotkania i zaprezentowania efektów codziennej pracy i talentów naszych podopiecznych. Był również okazją do przekazania wyrazów uznania dla opiekunów i terapeutów, zaangażowanych w pomoc niepełnosprawnym. Z naszego DPS wyróżnione zostały nasze koleżanki Panie Lidia Kochan - Drwal oraz Anna Byczkowska.

Podczas Festiwalu oprócz występu twórczości muzycznej, zaprezentowane zostały również prace plastyczne naszych podopiecznych - piękne ozdoby o tematyce świątecznej. Nad całością przygotowań do udziału w tym wydarzeniu czuwały nasze terapeutki - Pani Anna Leśniak i Agnieszka Jany.

 

 

 

Zaproszenie na Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, który odbędzie się dnia 11.10.2018 r. w siedzibie Domu Dziennego Pobytu.

ODTZaproszenie na Miedzynarodowy Dzień Osób Starszych.odt

 

W dniu 6 września 2018 r. odbył się Opolski Dzień Osób Niepełnosprawnych mający na celu promowanie aktywności w życiu społecznym oraz integrację ze środowiskiem osób niesamodzielnych. Była to już 18-ta tego typu impreza, a od kilku lat z aktywnym udziałem naszych podopiecznych, którzy bardzo chętnie korzystają z przygotowanych atrakcji. 

 

5 września 2018 r. była wycieczka podopiecznych naszego Domu do Wieliczki i Krakowa. Było zwiedzanie kopalni Soli, Wawel, Smocza Jama, spacer po Rynku. Wrażenia i wspomnienia bezcenne.

 

W ramach programu kierunek uśmiechu w dniu 28 sierpnia 2018 r. blisko 40 osób niepełnosprawnych intelektualnie z naszego Domu miało wykonane bezpłatne badanie dentystyczne, kwalifikujące do dalszego bezpłatnego leczenia w profilaktycznej klinice.

 

5 sierpnia 2018 r. w ogrodach Meluzyny  Domu Pomocy Społecznej w Prószkowie odbyła się impreza z okazji 20-to lecia Powiatu. Oprócz występów artystycznych, stoisk z gastronomią oraz pracami naszych podopiecznych niewątpliwie atrakcją była możliwość zwiedzania zamku. Był to bardzo wyjątkowy dzień pełen wrażeń dla wszystkich uczestników spotkania.

 

W dniu 14.06.2018 r. w Ośrodku Kultury i Sportu w Prószkowie odbęł się XVII Wojewódzki Przegląd Zespołów Artystycznych Domów Pomocy Społecznej, którego organizatorem był  Dom Pomocy Społecznej w Prószkowie. Uczestnikami Przeglądu byli  artyści z dziesięciu placówek z Opolszczyzny: DPS Czarnowąsy, DPS Klisino Filia Dzbańce i Bliszyce, DPS  "Anna" z Krapkowic, DPS  "Barbara" z Kamionka, DPS Sławęcice, ŚDŚ Krapkowice, DPS Radawie, ŚDŚ "Magnolia" z Opola oraz  gospodarze DPS Prószków. Impreza była fantastyczna. Do zobaczenia za rok.